Sağlıklı ve Uzun Yaşam Yeniden Tanımlanıyor

Yazan -> . 0 yorum

Uluslararası sağlık indeksine göre, bir ülkedeki yaşam kalitesinin en büyük ölçütü yurttaşların ortalama yaşam süreleridir. Eğer yurttaşların yaşam süreleri dünya ortalamasının üstünde ise, ülkedeki sağlık sisteminin yüksek kalitede olduğu sonucu çıkarılır. Öte yandan, kimi kişiler gelişmiş ülkelerdeki yaşam süresinin genetik olarak bir insan için ulaşılabilir limitine yaklaşmaya başladığını düşünmektedir, bu noktada ise Sağlıklı Yaşam Süresi (Health-span) yeni bir konsept olarak ortaya çıkmıştır. Öte yandan, insanın genetik olarak mümkün olan yaşam süresi 120 yıla hala çok uzağız.

Sağlıklı Yaşam Süresi ilk olarak John W. Rowe and Robert L. Kahn tarafından Science dergisinde yayınlanan bir makalede kullanılmıştır. "Yaşam süresindeki devrimsel artış gerçekleşti. Önümüzdeki gerantolojik hedef Sağlıklı Yaşam Süresi ile ilgili olmalıdır. İnsanın tüm fonksiyonlarını ömrünün sonuna değin kullanacağı günler muhtemeldir."

Sağlık Yaşam Beklentisi (Healthy Life Expectancy) bir diğer benzer ve tamamlayıcı göstergedir, bu sayede bir kişinin fiziksel ve mental açıdan yeterli olarak ortalama kaç yıl yaşayacağı ölçülmektedir. Bununla birlikte, Sağlıklı Yaşam Süresi medikal odağın ana trendi haline gelmiştir. Amerikalı gerantologların dediği gibi, sağlıkta yeni konsept yaşlanma algısını değiştirmektir. Akıllardaki soru ise, önleyici yöntemlerimiz ve hastalıklarla başa çıkma biçimlerimiz nasıl bir yol izleyecektir?

UZUN VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN TELOMERLER UZUNLUĞUNUZU ÖĞRENİN

Telomer uzunluğu bireyin sağlık durumunu ve özellikle biyolojik yaşını en iyi tanımlayan göstergelerden biridir. Telomer ölçüm testinin ne olduğunu daha detaylı öğrenmek isterseniz lütfen tıklayınız.

Bu test hekiminiz tarafından yorumlanması gereken bir testtir. Hekiminizin size özel belirleyeceği anti-aging tedavi modelinin oluşturulmasına yardımcı önemli bir araçtır. Dilerseniz en üst menüde yer alan hekimlerimiz ile bu testi ve size olası faydaları hakkında görüş alabilirsiniz.

Life Length Telomer Testi'ni satın aldığınızda müşteri hizmetlerindeki arkadaşlarımız sizi telefon ile arayarak, sizden kan alınabilmesi için sağlık ekibini size yönlendireceklerdir. Sizin belirleyeceğiniz bir saat ve adreste (İstanbul/Ankara ve İzmir için geçerli bir hizmettir) sağlık ekibimiz gelerek kan örneklerini alacak ve İstanbul'daki merkez laboratuvarımıza iletilmesini sağlayacaktır. Bu test bazı özel işlemlerden geçtikten sonra Madrid-İspanya'daki ana laboratuvara gönderilir.

Ayrıca online doldurulması gereken yaklaşık 60 soruluk bir anket için (ortalama 10-15 dakikanızı alır ve tüm işletim sistemlerinde çalışır) gerekli kullanıcı ismini ve şifrelerinizi teslim edeceklerdir. Bu testi kan alınma işlemini takiben 5 gün içinde yapmanız önemlidir.

Kan örneklerinin alınması için aç ya da tok olmanız önemli değildir. Kan örneklerinizin alınması yaklaşık 15 dakika sürecek olup, bu hizmetler test ücretine dahildir. Lütfen herhangi bir ödeme yapmayınız.

Yaklaşık 4 hafta sonrasında telomer testinizin sonuçları hekiminize e-posta yolu ile gönderilecek olup size gerekli bilgileri hekiminiz iletecektir. Hekiminiz tıbbi durumunuz hakkında detaylı bilgi verip size sağlığınız için yapmanız gerekenleri aktaracaktır.

Yaklaşık 1 yıl sonra (veya hekiminiz sizin için uygun zamanı daha iyi belirleyecektir) yeniden telomer ölçümü yaptırmak ne kadar hızlı yaşlandığınızın ya da gençleştiğinizin objektif bir göstergesi kabul edilebilir.

Life Length Telomer Analiz Testi’ni link üzerinden temin edebilirsiniz :
http://www.anti-aging.com.tr/life-length/life-length-telomer-analiz-testi

Son Güncelleme: Haz 06, 2018

İlişkili Yazılar

İlişkili Ürünler

Yorumlar

Yorum Yaz

Cevap Yaz